Czas na ławki w Osowej

W ostatnich latach Osowa rozwija się na naszych oczach bardzo dynamicznie.

Na niedawnych jeszcze polach powstają nowe kwartały zabudowane pięknymi domami. Coraz częściej prowadzą do nich porządne ulice, zdarzają się nawet chodniki.

Wciąż jednak brakuje nam wiele elementów zwykłej w innych częściach naszego miasta infrastruktury. Wiele ulic na obrzeżach Osowej czeka na porządną nawierzchnię, przydałyby się wiaty przy przystankach autobusowych, parkingi dla coraz liczniejszych samochodów, chodniki, ścieżki rowerowe, kosze na śmieci, ławki.
Stowarzyszenie Przyjazna Osowa zachęca mieszkańców Osowej do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na projekt rozmieszczenia ławek wzdłuż kilku ciągów komunikacyjnych w naszej dzielnicy. Autorem projektu jest Tomasz Kiedrowski. Projekt przewiduje ustawienie 20 ławek w rejonie kościoła i gimnazjum przy ulicy Wodnika, rejonu poczty i przystanku autobusowego przy ulicy Niedziałkowskiego, rejonu kościoła przy ulicy Zeusa, okolic przychodni przy Biwakowej, rejonu apteki przy Wegi i Syriusza, ul. Barniewickiej w ciągu pieszym do przystanku PKM, ulic Jednorożca i Balcerskiego w pobliżu sklepów.
Wychodzimy z założenia, że nawet najbardziej aktywni mieszkańcy potrzebują czasem przysiąść na chwilę, odetchnąć, a co dopiero ludzie starsi, czy schorowani. Z ławek skorzystają mamy, ojcowie z dziećmi na spacerze, zakochane pary – właściwie wszyscy. Dodatkowo ławki będą stanowiły elementy małej architektury wzbogacającej przestrzeń publiczną. Będą wykonane z odpornych na zniszczenie materiałów niewymagających corocznej konserwacji.

Jan Kochanowski pisał – Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie. 
Głosujcie na projekt nr 3 w Budżecie Obywatelskim, aby było to możliwe także i w Osowej!

 

Dodaj komentarz